Almanya Ulusal Vize için Gerekli Evraklar

Almanya Ulusal Vize için Gerekli Evraklar

Günümüzde birçok Türk vatandaşı, Almanya ulusal vize için gerekli evraklar konusunda bilgi alabilmek için araştırmalarını sürdürmektedir. Ulusal vizeler, sadece 3 aylık oturumu kapsayan ve öğrencilere, çalışmak veya aile kurma amacıyla giden kişilere sunulan bir vize türüdür. Bu sebeple aksi bir durumda, Almanya ulusal vizesi almak mümkün değildir. Eğitim hayatınızın uzunluğuna göre ekstra 3 ay daha oturum süreci uzatılabileceği gibi, bu durum tamamen Almanya’dan eğitim aldığınız kurumun izni ve davetiyesi üzerine sonuçlanmaktadır. Almanya’da 3 aydan daha kısa bir süre kalmak niyetinde iseniz Almanya vize başvurusu sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Almanya Ulusal Vize için Gerekli Evraklar Hangileridir?

Şimdi sizlere öğrenciler için Almanya ulusal vize için gerekli evraklar sıralanıyor;

  1. 10 yılı geçmemiş, 6 ay ila 1 yıl kadar süresi olan, minimum 2 sayfası boş olan pasaport
  2. Öğrenci belgesi veya diploma (Türk okullarından)
  3. Almanya’ya sizi davet eden okulun izin kağıdı veya davetiye mektubu
  4. Adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri, ikametgah kaydı
  5. 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
  6. Seyahat sağlık sigortası
  7. Rezervasyon yapılmış uçak biletleri

Talep edilmektedir. Bunun yanı sıra 2018 yılı itibariyle ekstra istenen Almanya ulusal vize için gerekli evrakları yine konsoloslukların duyurularını takip ederek de öğrenebilirsiniz.

almanya ulusal vize için gerekli evraklar

 

Almanya Ulusal Vize Ücretleri

Almanya ulusal vize için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra, yapacağınız harcamalar sizlerin evrak ücreti ve konsolosluklara ödenecek harç tutarı olarak değişim göstermektedir. Bu tutar kişinin durumuna göre değişim göstermekle beraber, ortalama 50 ila 150 Euro arasındadır.

 

Almanya Ulusal Vize Başvurusunun Takibi Nasıl Yapılır?

iDATA uygulaması üzerinden, Almanya ulusal vize için gerekli evraklar sunulduktan sonra vizenizin onay veyahut ret aldığına yönelik takipleri sağlayabilirsiniz. Ortalama 1 ila 7 iş günü içerisinde bu durum kendisini ortaya koyacaktır. iDATA üzerinden onay alan kitleler, doğrudan pasaportlarını konsolosluklardan talep edebilir veya “alıcı ödemeli” olarak kargo firmalarıyla teslim alabilirler. Bu noktada ise elde ettiğiniz vize ile beraber istenen tarihlerde Almanya seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Günümüzde birçok Türk vatandaşı tarafından talep edilen ulusal vize, yalnızca öğrencilere sunulan bir tür olmasından dolayı konsolosluklarda yurtdışı eğitim hayalini kuran pek çok öğrenciyi görmek mümkün! Almanya, kendi topraklarında kitlelere eğitimler sunabilmek açısından tüm kapıları sonuna kadar aralamaktadır. Siz de hemen Almanya ulusal vize için gerekli evraklar tamamlayın, vize başvurularınızı gerçekleştirin ve bu ülkenin bir parçası olarak eğitim görme olanaklarına ulaşın. Her geçen gün daha fazla ülkeden talep gören Almanya, eğitimlerini profesyonel bir şekilde sunuyor ve Avrupa’nın en iyi okullarını alanında barındırıyor.

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: