Almanya Ulusal Vize

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize almak mı istiyorsunuz? Öncelikle sizlere ulusal vizenin amacını ve ne tip ortamlarda kullanıldığı konusuna ilişkin bilgiler verelim. D tipi Schengen vizesi özelliğinde olan bu vize türleri, 3 aydan fazla eğitim, çalışma gibi sebeplerle Almanya’ya gidecekler için geçerli olan vize türüdür. Bu nedenle oturumlar en az 3 ayı kapsamakla beraber, eğer süreç dolduktan sonra eğitiminiz ya da işiniz tamamlanmadıysa, kurumunuz direkt olarak konsolosluklar ile iletişime geçebilir ve bu süreci uzatabilirler. iDATA üzerinden sunulan bu vize başvuruları ile beraber siz de Erasmus projesi boyunca Almanya ulusal vize sahibi olabilirsiniz. Almanya’ya yapacağınız seyahat 90 günden az ise Almanya vizesi sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Kaynak: VizeyeBasvur.com

almanya ulusal vize

 

Almanya ulusal vize için gerekli olan evraklar

Almanya D tipi vize alabilmek için gerekli olan evrakları sizlere maddeler halinde sıralıyoruz;

 • Okulunuza ait olan öğrenci belgesi veya diploma gerekmektedir.
 • Almanya’da eğitim alacağınız okulun davetiye mektubu veya izni olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortaları talep edilebilir.
 • İkametgah kaydı, Vukuatlı nüfus kaydı, adli sicil kaydı ve nüfus cüzdanı aslı / fotokopisi
 • Pasaportların minimum 1 yıllık ömrü olmalı ve 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekir.
 • Pasaportların mutlaka 2 sayfası boş olmalıdır.
 • Almanya ulusal vize alabilmek için sunulan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Uçak biletlerinin rezervasyonları talep edilir.

 

Bu sayede Almanya ulusal vize almak oldukça kolay bir hale dönüşmektedir. Sizleri konulara istinaden bilgilendirmek ve bu süreçlerden faydalanmanıza yardımcı olmak bakımından çalışmaktayız. Böylelikle vizeleri alabilme konularına ilişkin önünüzde herhangi bir engel kalmayacaktır.

 

Almanya ulusal vize kaç günde çıkar?

Almanya ulusal vizesi, ortalama 10 gün içerisinde çıkmaktadır. Takibinizi doğrudan iDATA üzerinden sağlayabilirsiniz. Olumlu sonuçlanan vizeleriniz, doğrudan pasaportlarınıza işlenir ve daha sonrasında ise konsolosluklarda hazır olarak tutulur. Siz de gidip, doğrudan bu vizeleri alabilir ve başvuru süreçlerini değerlendirme şanslarına da erişebilirsiniz. Günümüzde milyonlarca vatandaş, Almanya ulusal vize alarak Dünya’nın pek çok ülkesinden Erasmus projeleri ile eğitim almayı amaçlamaktadır.

 

Almanya ulusal vize ücretleri

Harcamalar teknik olarak kişinin durumuna göre değişim göstermektedir. Birkaç farklı adımda harcanılacak tutar hesaplamaları ele alınabilir;

 1. Almanya D tipi Schengen vizesi için gerekli olan konsolosluk harç ödemeleri
 2. Talep edilen evrakların hazırlanması ve harcamalar
 3. Eğer herhangi bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, danışmanlık firmalarına ödenecek ücretler hesaplanmalıdır.

Danışmanlık firmaları Almanya ulusal vizesi alma konusunda konsolosluk temsilciniz olur. Böylelikle vize alımlarına yardımcı olan kuruluş, kişiyi resmi bir şekilde temsil eder ve profesyonel dokunuşlar ile vize alım süreçlerinizi hızlandırabilir ve sonucunu iyileştirebilir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: