Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi

Hayalleri kendi ülkesinin sınırlarını aşan herkes için Amerika gitmek istenen ilk yer. Sınırsız hayallerin sınırsız fırsatlara dönüşebildiği kıtaya adım atabilmenin ilk koşulu ise Amerika vizesinden geçiyor. Ancak tüm bunlar Hollywood film endüstrisinin yansıttığı kadar büyüleyici olmayabilir. Amerika vizesi başvurusu yaptınız, mülakata girdiniz ancak vize reddi aldınız. Peki ya şimdi? Öncelikle Amerika vize reddi nedenlerini ve vize reddi sonrası yapılması gerekenlerin neler olduğuna dilerseniz birlikte bakalım.

 

Neden Amerika Vize Reddi Aldım?

amerika vize reddiVize reddi başvuru yapan adayların ekonomik ve sosyal yönleriyle doğrudan ilgili olsa da, ABD makamlarının üzerinde titizlikle durduğu konuların başında göçmen pozisyonu bulunuyor. Vize başvuru nedeninizin göçmenlik olmadığının kanıtlanması Türkiye ile güçlü bağlantılarınızın bulunması ve mutlaka geri dönmeyi düşünüyor olmanız ilk kural. İkinci önemli konu ise vize başvurusunda ve özellikle sizden istenen bilgi ve doldurmanız gereken formların hatalı olarak doldurulması geliyor. Üçüncü neden ise çoğunlukla ekonomik ve sosyal nedenler olarak sıralamak mümkün.

Amerika vize reddi sonunda size verilen belgede mevcut durumunuz ile ilgili, bu hem ekonomik hem sosyal statünüz ya da başvuru sürecinde yaptığınız hatalardan da kaynaklanıyor olabilir, bir değişme olmadıkça yeniden vize başvurusu yapmamanız istenebilir. Ancak durumu bu kadar ciddiye almadan yeniden başvuru yapmanızda bir sakınca bulunmuyor.

 

Vize Başvurusunda Vize Danışmanlık Desteği Şart

Yakın çevrenizde ekonomik durumu ve banka hesaplarının çok iyi durumda olduğu halde Amerika vize reddi ile karşılaşan pek çok insanın bulunduğunu belirtmekte yarar var. Bu sorun ancak başvuru sırasında istenen bilgi ve doldurulması gereken formlarda hatalar yapıldığının bir göstergesi olabilir. Bu nedenle bir sonraki başvurunuz için vize danışmanlık desteği almanız Amerika vizesine giden yolu sizin için kısaltabilir.

 

Nerede Amerika Vize Reddi Aldıysanız Tekrar Oraya Başvurun

Büyükelçilik ya da Amerikan Konsolosluğundan vize reddi almışsanız yine aynı makamdan başvuru yapmanız daha doğru olabilir. Hem böylece ilk başvuruda geçiştirdiğiniz ya da üzerinde fazla durmak istemediğiniz soruların telafisi mümkün olabilir ve yanlış anlaşılma riskini elemiş olursunuz.

 

Vize Başvurusu Nedeninizi Asla Değiştirmeyin

İlk başvuruda belirttiğiniz nedeninizi değiştirmeden yeni başvuru yapmak gerekiyor. Çünkü nedenlerin sürekli değişiyor olması size olumsuz puan kazandıracaktır. Bu nedenle başvuru nedeninizi değiştirmek yerine nedenin detaylarına yoğunlaşmalısınız.

 

Yanlış Beyan En Büyük Vize Reddi Sebebidir

Amerika vize reddi sonrası tekrar başvuru yapmışsanız, asla yanlış beyanda bulunmayın. Çünkü başvuruların reddedilmesinin en büyük nedenlerinden biri yanlış beyandır. Amerika vizesinde yanlış beyan yapıldığı fark edildiğinde çok ciddi yaptırımlar uygular.

 

Durumunuzdaki Değişikliğin Farkında Olmalısınız

İlk başvuru reddi sonrasında yeni başvuru mülakatında durumunuzdaki değişikliğin farkında olduğunuzu hissettirin. Bu soru muhtemelen size doğrudan ya da dolaylı olarak yöneltilecektir. Soruya hazırlıklı olmalı, değişikliği net bir biçimde ifade etmelisiniz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: