Amerika Vize Ücreti

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti vize başvurusu sırasındaki iş ve işlemler için ortaya çıkan harcamaların karşılanmasına yönelik olarak uygulanan ücret türüdür. Bilmeyenler için bu ücretlerin başvuru iş ve işlemleriyle sınırlı olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü vize başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlansa da hiçbir şekilde geriye iadesi mümkün değil.

Amerika Vize Ücreti Nasıl Belirleniyor?

Amerika vizeleri seyahat amaçlarına göre sınıflandırılmış durumda. Bu sınıflama içinde her bir alan kendi içinde değerlendiriliyor. Farklı vize türleri için farklı ücret uygulaması var. Turistik seyahatler için başvuru yapanların ödeyeceği Amerika vize ücreti ile ticari / yatırım için vize talebinde bulunanların ödeyeceği vize ücretleri farklılık gösteriyor.

Vize ücretlerinin hesaplanmasında kullanılan farklı bir kıstas ise, çok talep edilen vizelerin ücretlerinin az talep edilenlere göre daha düşük olması.

amerika vize ücreti

 

2018 Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika için en çok talep edilen vize türü olan turistik vizeler, özellikle öğrenciler, medya görevlileri, tatil için Amerika’yı rotasına eklemiş olanlar Amerika vize ücreti olarak 160$ ödemek zorundalar. Çoğunluğunu öğrencilerin ve meslek çalışanlarının oluşturduğu bu grubun ödeyeceği vize ücretinin diğer vize türlerine oranla düşük tutulması önemli bir avantaj.

Göçmen olunmadığının kanıtlanmasının istendiği çalışma onaylı vize başvurularında sizden istenen ücret $190 olarak belirlenmiş.

Ticari anlamda yatırımcı konumunda bulunan başvuru sahipleri için $270

Nişanlılık ve aile kurmaya yönelik olarak yapılacak başvurularda ise vize ücreti $240

Bu ücretler vize başvuru işlemleri için gerekli olan giderlerin karşılanmasında kullanıldığı için vize başvurusundan sonra geri iadesi ya da talep edilmesi mümkün değil. Vize başvurunuzu vize konusunda uzman destek almak ve karmaşık vize başvuru iş ve işlemlerini sizin adınıza yürüten bir danışmanlık firmasından almak size zaman kazandıracaksa danışmanlık hizmetleri için talep edilen ücretleri de hesaba katmak gerekiyor.

Başvuru Ücreti Ödemeden Randevu Talep Edemiyorsunuz

Vize için mülakata katılabilmek için Amerika vize ücretinin yatırılmış olması gerekiyor. Almayı düşündüğünüz vize türüne ait ücretin yatırılmasının ardından vize mülakatı için randevu talebinizi çağrı merkezlerinden ya da online olarak yapabiliyorsunuz.

Amerika vizesi hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı inceleyin.

 

Amerika Vize Ücretini Nasıl Ödeyebilirim?

Vize tipine göre belirlenmiş olan ücretleri anlaşmalı banka şubelerinden nakit olarak yatırabileceğiniz gibi, kredi kartı ile online olarak da ödeyebilmeniz mümkün. Nakit ödemelerde anlaşmalı banka olan Akbank şubelerinden makbuz karşılığı ödemelerinizi yapabilirsiniz. Online olarak yapılacak ödemeler için usvisa-info adresini kullanmanız gerekiyor. Ödeme yapıldıktan ve tüm belgelerinizin hazır olduğunu bir kez daha kontrol ettikten sonra Amerika vize başvurusunun son adımı olan mülakat sizleri bekliyor.

 

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: