Amerika Vizesi Fotoğraf Özellikleri

Amerika Vizesi Fotoğraf Özellikleri

Dünyanın en prestijli vizesi konumundaki Amerika Vizesi, bu özelliğini Amerika Birleşik Devletlerinin vize konusunda standartları belirleyen ülke olmasına borçlu. Bu standartlar ve geniş güvenlik soruşturmalarının yanında vize başvurusu prosedürü içindeki önemli detaylardan biri de Amerika vizesi fotoğraf özellikleri. Vize başvurusu için sizden istenen fotoğrafların da belirli kriterleri karşılar nitelikte olması gerekiyor.

amerika vize fotoğrafı

Amerika Vizesi Fotoğraf Özellikleri Neler?

  • Öncelikle başvuru için istenen vesikalık fotoğrafların son altı ay içinde çekilmiş olası ilk kural. Sizden istenen tüm bilgi ve belgeler gibi, sizi açıkça tanımlayan vesikalık fotoğrafların olması da başvuru şartları arasında yer alıyor.
  • Yüzünüzün tamamını kapsayacak şekilde çekilen fotoğrafta kameraya bakar şekildeki anınız yakalanmalıdır. Fotoğrafta yüz kameraya dönük olmalıdır.
  • Yüz, çekilen fotoğrafın yaklaşık olarak yarısını kapsamalı, gözler açık ağzın kapalı olduğu doğal bir yüz ifadesini içermelidir. Fotoğraf sırasında gülümsemek, farklı mimikler içeren fotoğraflar kabul edilmiyor.
  • Fotoğraf gözlüksüz olarak çekilmelidir. Önemli bir sağlık sorunu olmadığı müddetçe güneş gözlüğü yada diğer gözlüklerle çekilmemelidir.
  • Vesikalık fotoğrafların arka planı mutlaka beyaz renkte olmalıdır. Fotoğraflarda fon olarak tabir edilen arka planının mutlak surette beyaz olması gerekiyor. Bu nedenle fotoğrafçınıza Amerika vize başvurusunda kullanmak üzere vesikalık çektirmek istiyorum denemiz gerekli, böylece zaman zaman tatsız durumları yaşamazsınız.
  • Vesikalık fotoğraflar 50 mm x 50 mm olmalı, yüz fotoğrafın tam ortasında yer almalıdır. Baş mesafesi (saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan mesafe) yaklaşık olarak 25 ile 35 mm arasında olmalıdır. Bu ölçüler sizin tanınmanızdaki en etkili özellileri kapsıyor.
  • Fotoğraf başvuru sahibini açık bir şekilde tanımlamalıdır. Sizin son 6 ayki halinizi ortaya koyan bir fotoğraf olmalıdır. Hatta son altı ay yerine çok daha güncel bir vesikalık çok daha iyi olacaktır.
  • Fotoğraf çektirirken düzgün bir giyim tercih edilmelidir. Şapka, saç bandı gibi aksesuarlar takılmamalı, üniforma giyilmemeli, saç açık bir şekilde fotoğraf çekilmelidir. Baş örtüsü kullanılması halinde fotoğraflarında yüzün tamamı, alın kısmı da dahil olmak üzere net bir biçimde görülmelidir.
  • Amerika vizesi fotoğraf özelliklerinden biri de fotoğrafın çerçevesiz olması. İstenen vesikalıklar yukarıda belirtilen özellikleri kapsayacak şekilde çekilmelidir.
  • Fotoğraflar üzerinde rötuş, edit veya photoshop gibi görsel işlemlerin yapıldığı programlarla müdahaleler yapılmamış olmamalı, en doğal halinizi yansıtmalıdır.

 

Kaynak: https://www.vizeyebasvur.com/amerika-vize-fotograf/

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: