Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya, eğitim ve iş olanaklarıyla ön planda yer alan bir şehirdir. Özellikle eğitim konularına istinaden gelişmiş okulları ve eğitimcileriyle bilinen ülke, Türkiye’den de her yıl binlerce, hatta on binlerce öğrenci kabulü yapmaktadır. Eğer öğrenci olarak değil, seyahat veya misafir olabilmek amacıyla gidiyorsanız bazı belgeleri toparlamanız gerekmektedir. Sizlere şimdi Avusturya vizesi alma konularına ilişkin bir bilgi edinebilme ortamları yaratmaktayız.

Avusturya vizesi

Avusturya vizesi için gerekli belgeler

Avusturya vizesi alabilmek için bazı belgeleri toparlamanız gerekmektedir. Öncelikle bu belgeleri toparlamak ve eksiksiz bir şekilde ele almak için herhangi bir Avusturya konsolosluğuna gitmenizi önermekteyiz. Eğer böyle bir vaktiniz yoksa yazımızdan bilgi alabilir veya herhangi bir danışmanlık firmasıyla çalışabilirsiniz;

 

  • Öğrenim amacıyla seyahat gerçekleşecekse öğrenci belgesi veya Avusturya’da yer alan okulun davetiyesi gerekmektedir.
  • Günlük olarak belirtilen meblağ hesabınıza yatırılmalıdır. Böylelikle gün başı ücreti kadar hesapta para tutmalısınız.
  • Biometrik resim istenmektedir.
  • İkametgah kaydı, nüfus kağıdı ve nüfus kağıdının fotokopileri
  • Gidiş ve dönüş revize edilmiş uçak biletleri
  • Güncel sicil kaydı
  • 10 yıldan eski olmayan pasaport ve en az 6 ay süresi olan pasaport

 

Bu belgeler ve bunun yanı sıra ufak çaplı olarak Avusturya konsolosluklarının talep ettiği belgeleri tamamladıktan sonra başvuruları yapabilirsiniz.

 

Avusturya vizesi ücretleri

Avusturya vizesi alabilmek için bazı evrak tamamlama ve konsolosluklara ödenecek harç tutarlarını hesaba katmalısınız. Bu tutar 50 ila 100 Euro arası değişebilir! Öncelikle evraklarınızı tamamlamalı, daha sonrasında ise evrakları sunarken Avusturya konsolosluğunun talep ettiği harç ücretlerini ödemelisiniz. Böylelikle sorunsuz bir hizmet alabilmek ve Avusturya vizesini garanti altında tutmak mümkündür.

 

Avusturya vizesi kaç günde çıkar?

Temel olarak tüm ülkelerde vizelerin ne kadar süreçte çıkacağı kestirilmemektedir. Avusturya Schengen vizesi ise ortalama 2 ila 7 iş günü içerisinde onay veya ret almaktadır. Eğer onay alan bir vizeniz varsa daha sonrasında ise pasaportunuza işlenmesi ve seyahat sürecinizin onaylanması 1 ila 3 iş günü daha sürebilmektedir. Bu var olan rağbet ve konsoloslukların yoğunluğuna göre değişim gösteren bir süreçtir.

 

Avusturya vizesi başvurusu

Avusturya vizesi başvurularını yaparken dilerseniz herhangi bir danışmanlık firmasıyla çalışabilirsiniz. Bu noktada ise başvurularınızı bireysel olarak yapma şansınız da mümkündür. Tabii ki sizleri konsolosluk önünde temsil edecek ve profesyonel hizmetler sunacak olan bir firma ile çalışmanın önemi üst seviye de yer alıyor. Başvuru süreçlerine istinaden bilgiler almak ve bir değerlendirme ortamı hazırlamak adına Avusturya vizesi için konsolosluklarla iletişime geçin.

Avusturya haricindeki diğer Schengen ülkelerinden birinden vize almak için Schengen vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: