Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi

2004 yılından bu yana AB ülkesi olan Çek Cumhuriyeti, her yıl binlerce Türk turist vatandaşını kendi bünyesinde misafir etmektedir. Gerek yapıtları, gerekse eğitim olanaklarıyla ön planda olan ülkeye siz de seyahat etmek istiyorsanız, Çek Cumhuriyeti vizesi nasıl alınır konularına istinaden bazı tanıtımlar yapacağız. Burada sizlere detaylı bilgi anlatımları sunuyor ve vize almanıza yönelik olarak çalışmalar aktarmayı ihmal etmiyoruz. Şimdi gelelim Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmaya…

çek cumhuriyeti vizesi

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapacaksanız, öncelik olarak konsolosluğun sizlerden talep ettiği belge ve evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Evraklar tamamlandıktan sonra Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna sunabilir, olumlu veya olumsuz dönüşleri bekleyebilirsiniz.

 

Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli evraklar

Çek Cumhuriyeti vizesi alabilmek için Schengen ülkeleri standartlarına uygun olan yasalar söz konusudur! Türklere kolaylıkla vize alma şansları sunan Çek Cumhuriyeti, bu noktada bazı detaylara önem vermektedir;

 

  • Pasaportunuzun 10 seneyi geçmemiş olması ve minimum 2 sayfa vize işlemek için boşluk yer alması şarttır.
  • 2 haftayı geçmemiş adli sicil kaydı, ikametgah kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
  • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi, iş amaçlı gidiyorsanız işyerinizden yazılı ve ıslak imzalı belge
  • Eğer davetliyseniz, Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan kişinin sizlere davetiye mektubu atması
  • Bankanızda yer alan son 6 aylık hareketler
  • Çek Cumhuriyeti’nde minimum asgari harcama tutarının banka hesabınızda olması
  • 2 adet biyometrik fotoğraf

 

Ve Çek Cumhuriyeti vizesi almak için konsolosluktan alınmış olan belge ve formları doldurmanız gerekiyor. Ayrıca sizlere konsolosluk diğer gerekli olan belgelere istinaden bilgiler sunacaktır.

 

Çek Cumhuriyeti Vizesi ücretleri

Çek Cumhuriyeti vizesi almak için belge ve Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna ödenecek harç tutarı ortalama 60 ila 120 Euro arasında değişim göstermektedir. Ayrıca Türk vatandaşlarının büyük bir bölümü ilk seferde vizelerinin olumlu sonuçlanabilmesi bakımından danışmanlık firmalarıyla çalışmaktadır. Bu firmalar sizleri konsoloslukta temsil eder ve binlerce kişinin vize almasını sağlamasından kaynaklı garantili çözümler aktarır.

 

Çekya vizesi ne zaman çıkar?

Çekya vizesi ortalama 10 gün içerisinde olumlu veya olumsuz olarak çıkartılır. Olumlu ise vize pasaportunuza işlenir ve daha sonrasında tarafınıza ulaştırılır. Eğer olumsuz bir durum varsa konsolosluklarla iletişimde olmanızı ve neyden sebep olumsuz aldığınızı öğrenip, buna istinaden tekrar başvuru yapmanızı önermekteyiz. Çekya vizesi diğer AB ülkelerine göre Türk vatandaşlarına daha kolay bir şekilde vize vermekte, bu alanda Türk vatandaşlarına istihdam sağlamaktadır.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: