İngiltere Transit Vize

İngiltere Transit Vize

İngiltere transit vize İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek kullanıcıların alması gereken bir vize türüdür. Bu sebeple vizesi olmayan kullanıcılar havalimanında tutulmaz ve yeni bir uçakla tekrar geldiği yere gönderilir. Bu noktada ise sizler, eğer seyahatlerinizi İngiltere aktarmalı olarak gerçekleştirmek istiyorsanız, kısa süreli olarak İngiltere transit vize sahibi olmanız gerekmektedir.

 

İngiltere Transit Vize Nasıl Alınır?

İngiltere üzerinden yapacağınız yolculuklara istinaden ilk vizenizi aldıktan sonra, herhangi bir İngiltere konsolosluğuna giderek, doğrudan transit vize alabilirsiniz. Bu vizeleri alabilmek adına öncelikle onaylı bir vizeniz olması gerekmektedir. Daha sonrasında ise 30 ila 50 Euro arasında değişen bir ücret dahilinde sizlere İngiltere konsoloslukları, ayak bastı parası olarak İngiltere transit vizesi almanızı sağlamaktadır.

 İngiltere transit vize

İngiltere Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere transit vize alabilmek için gerekli olan bir takım evrak bulunmaktadır. Bu noktada sizlerden talep edilen işlemleri adım adım sıralarsak;

  1. Öncelikle asıl gideceğiniz ülke vizesini almalı ve pasaporta işletmelisiniz.
  2. Daha sonrasında ise İngiltere transit vize için vize formunu doldurabilirsiniz.
  3. Gideceğiniz ülkede masraflarınızı karşılayabileceğinizin ve kalacağınız yerin ispatını yapmalısınız.
  4. Uçak biletinizi satın almalı ve İngiltere Konsolosluklarına sunmalısınız.

 

Transit vize türleri ve başvurunun nasıl yapılacağını öğrenmek için bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

İngiltere Transit Vize

 

Eğer daha önce Amerika, Kanada veya diğer AB ülkelerine vize aldıysanız, İngiltere transit vizesi almak çok daha basit bir hale dönüşmekte, hatta bazı dönemlerde ise kitlelerden bu tip vizeler talep edilmemektedir. Fakat bu durum sizler için ilk seyahat olacaksa, mutlaka pasaporta işlenmiş olan vizeniz ile beraber bir başvuru süreci başlatmalı, doğrudan İngiltere konsoloslukları ile irtibata geçmelisiniz.

İngiltere Transit Vize Ücretleri

İngiltere transit vizesi ücretleri, ortalama 50 USD civarındadır. Bu noktada ise vizeleri alabilmeniz için mutlaka İngiltere konsolosluklarının yetkilendirdiği aracı kuruma uğramanız gerekmektedir. Aksi halde sizlerin İngiltere’den çıkışı verilmez, vizeye ihtiyacınız olduğu halde vizeyi almadığınızdan uçağa binemeyebilirsiniz. Binebilseniz dahi Birleşik Krallık sınırından geri gönderilirsiniz.

AB ülkesi vatandaşlarına ise İngiltere transit vize talebinde bulunulmaz! Bu sayede AB vatandaşı olmayan kitleler için pasaportları almak ve bir başvuru ortamı oluşturmak çok daha basit ve kolay bir hale dönüşmektedir. Türkiye’de binlerce vatandaş, başvurularını gerçekleştirmek ve İngiltere aktarmalı olarak bir yolculuk ortamı sağlamak bakımından bu tip vize başvurularını önemle araştırmaktadır. Bu yüzden mutlak suretle, eğer İngiltere aktarmalı bir yolculuk olacaksa İngiltere transit vizesi almasını öneriyor, yolculukların çok daha tutarlı bir hal almasına aracı oluyoruz.

Bir önceki yazımız olan İngiltere Vizesi Almayı Düşünen Var Mı? başlıklı makalemizde İngiltere Vizesi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: