İrlanda Vize Ücreti

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda vizesi almak için yapacağınız başvuru sırasında istenen belgelerin yanında vize başvuru ücreti de yer alıyor. İrlanda vize ücreti ne kadar? Hangi vize türü için başvuruda ne kadar ücret isteniyor, detaylar yazımızın devamında.

İrlanda vizesi sahibi olmak için yapmanız gereken ilk iş, vize başvurusunu yapmak. Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için gerekli olan tüm belgeleri hazırlamak ve başvuru ücretini yatırmanız önemli. Başvurunuz yapılacak olan değerlendirme sonunda onaylansın yada reddedilsin başvuru için ödediğiniz ücreti geri almanız mümkün olmuyor.

İrlanda Vize Ücreti 2018

İrlanda vize ücreti ne kadar, merak edenler için hemen söyleyelim istiyoruz ancak başvuru yapacağınız vize türü ve tek girişli ya da çok girişli olarak alınacak vizelere göre ödenecek ücretler farklılık gösteriyor.

İrlanda Vize Türleri Neler?

İrlanda vizesi almak isteyenlerin öncelikli olarak İrlanda’ya giriş amaçlarına uygun bir vize türünü seçmeleri gerekiyor. Çünkü giriş amacınıza göre sizden farklı belge ve bilgiler isteneceği için evraklarınızı ancak kendinize uygun vize türüne başvuruda bulunduğunuzda eksiksiz olarak hazırlayabilirsiniz.

Vize başvuruları genel olarak, ticari, ziyaret-turistik, eğitim, araştırma, istihdam (çalışma), konferans, aile birleşimi ve İngilizce dil öğrenme amacıyla yapıldığı için bu vize türlerinden size en uygun olanı seçerek başvurunuzu buna göre yapmalısınız. Çünkü her vize türü farklı bilgi ve belgeleri zorunlu tutuyor.

Yukarıda yer alan vize türlerinin yanında İrlanda vize ücreti ne kadar sorunun doğru bir biçimde cevaplandırılabilmesi için vizelerin tek girişli mi yoksa çok girişli mi olduğunu da belirlemekte fayda var.

İrlanda vize ücreti

Tek Girişli ve Çok Girişli Vize Ne Demek?

Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere tek girişli vizeler ile vize alınan ülkeye yalnızca bir kez giriş hakkınızın bulunduğu bir vizedir. Daha çok turistik ve ziyaret amaçlı kısa süreli seyahatleriniz bu kapsamda yer alıyor. Çok girişli vize ise vizenizin başlangıç ve bitiş süresi içerisinde vize aldığınız ülkeye/ülkelere dilediğiniz kadar giriş yapabileceğiniz anlamına gelmekte. İrlanda vize ücretlerinin belirlenmesindeki ikinci önemli kıstas ise başvurduğunuz vizenin tek girişli mi çok girişli mi olduğu.

Vize türünü ve ülkeye giriş sayısını belirledikten sonra, başvurunuzu yapabilmek için sizden istenen belgelerin yanında vize ücretinin de mutlaka yatırılması gerekiyor. Bu ücretleri vize türlerine göre aşağıdaki şekilde belirlemeyi uygun bulduk.

İrlanda Vize Ücreti Ne Kadar Ödeyeceğim?

İrlanda’ya gidiş için başvuru yapacağınız vize türü, ticari, konferans, araştırma, İngilizce öğrenmek, ziyaret, turistik geziler, eğitim, istihdam ya da aile birleşimi amacıyla yapılacak ve giriş sayısı tekli olacaksa ödeyeceğiniz başvuru ücreti 250TL. Ancak bu kapsama giren çok girişli vize başvurusu için ödemeniz gereken ücret biraz daha yüksek olacaktır. İrlanda’ya yukarıda bahsettiğimiz amaçlarla çok girişli vize başvurusu yapıyorsanız ödemeniz gereken ücret şu an için 420 TL olarak belirlenmiş durumda.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: