İrlanda Vizesi Başvuru Formu

İrlanda Vizesi Başvuru Formu

İrlanda vizesi başvuru formu vize alabilmeniz için göçmenlik bürosunun sizin hakkınızda yeterli bilgiye sahip olabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir formdur. Bu formu doğru bir biçimde doldurarak giriş yapmak istediğiniz İrlanda’ya vize alabilirsiniz. Başvuru formunu matbu olarak doldurabileceğiniz gibi, evinizden ya da internetinizin bulunduğu her yerden çevrim içi olarak da doldurabilmeniz mümkün.

İrlanda vizesi başvuru formu

İrlanda Vizesi Başvuru Formunu Kimler Doldurmalıdır?

Öncelikle vize başvuru formunun doldurmak için vize serbestinizin olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Her ne kadar İrlanda, Türkiye için vize uygulasa da çifte vatandaşlığınız varsa ya da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, İrlanda’nın vize muafiyeti uyguladığı 56 ülke içinde olup olmadığınızı belirlemeniz gerekecektir. Eğer vize uygulanan bir ülke vatandaşı iseniz vize alabilmeniz için gerekli olan ilk şey vize başvuru formudur.

İrlanda Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Diğer vize türlerinden farklı olarak İrlanda vizesi başvuru formunun dili İngilizcedir. Form mutlaka İngilizce olarak doldurulmalıdır. Formu doldururken siyah mürekkep kalem ve yalnızca büyük harflerle doldurulması istenmekte.

Formu doldurmak için size yöneltilen 13 bölümün eksiksiz ve sizi yansıtan bilgilerle doldurulması isteniyor.

Özet Bilgiler

Bu bölümde başvuru yapacağınız vize türünün ve vize giriş sayısının belirtilmesi gerekiyor. Kısaca İrlanda’ya neden ve hangi amaçla giriş yapmak istediğinizi belirlemek için oluşturulmuş bu bölümü eksiksiz olarak doldurmalısınız. Seyahat nedeninizin yanı sıra, seyahat sürelerini, doğum tarihi, pasaport belgenizin numarası da bu bölüme yazılmalıdır.

Adres Bilgileriniz

Doğduğunuz ülke, geçerli adresiniz, vize memurlarının başvuru sırasında sizlere ulaşabileceği telefon numaranız ve varsa e-posta adresinizin de bu bölüme eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor.

Genel Bilgiler

Bu bölümde daha önce İrlanda’ya giriş yapıp yapmadığınız, başvurunuzun ret edilip edilmediği, başka bir ülke tarafından vize reddi alıp almadığınız gibi öncelikle vize başvuruları konusundaki tecrübeleriniz öğrenilmeye çalışılıyor.

Pasaport Bilgileriniz

Bu bölümde geçerli pasaportunuza ait bilgilerin girilmesi gerekiyor. Mevcut pasaportlarınızın yanı sıra önceki pasaportlarınıza ait bilgiler de istenmekte.

İş ve Eğitim Durumları

İrlanda vizesi başvuru formunda, çalışanlar ve halen eğitim görenlerin detaylarının yer aldığı bu bölümde, çalışıyorsanız çalıştığınız işyerine ait bilgiler, işvereninizin bilgileri ve iletişim adresleri isteniyor.

Başvuru yaptığınız süre içinde halen eğitiminize devam ediyorsanız, eğitim gördüğünüz okulun adı, adresi ve iletişim bilgileri de sizden isteniyor.

Seyahat Ettiğiniz Kişiler

İrlanda vizesi başvurunuz yalnızca sizin İrlanda’ya girişinizi mi yoksa bir grup ile mi giriş yapmak istediğinizi belirlemeye çalışan bu bölümü doldurmanız gerekiyor. Aile, arkadaş grubu ya da meslektaşlarınızla örgütlü bir grubun parçası olarak seyahat edip etmediğiniz belirlenmeye çalışıyor.

İrlanda’daki İrtibat Bilgileri

İrlanda’da kalacağınız süre içerisinde size ulaşılabilecek iletişim adresleri bu bölüme dolduruluyor. İrlanda’da ev sahipliğiniz varsa, bu bölümdeki bilgileri doldurmanız; eğer turistik amaçlı seyahat edecekseniz konaklayacağınız otel rezervasyon bilgileriniz de bu bölüme işlenecek.

Aileniz

Ailenizle ilgili bilgilerin bu bölüme girilmesi gerekmekte. Eşiniz, çocuklarınız ile ilgili tüm bilgiler eksiksiz olarak girilmelidir.

Başvuru Beyanatı

İrlanda vizesi başvuru formu aynı zamanda sizin İrlanda vizesi beyanatınız durumunda. Tüm bilgileri eksiksiz bir biçimde girdikten sonra mutlaka imzalamalısınız. İmzasız başvuru formları değerlendirmeye alınmıyor. Bu nedenle başvuru formunu doldurduktan sonra bir kez daha kontrol etmekte fayda var.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: