İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İrlanda vizesi başvurunuzu İrlanda Büyükelçiliğine yapmak için, isteğinizi beyan ettiğiniz İrlanda vizesi dilekçenizi yazmalısınız. Seyahatinizin amacına uygun olarak kaleme alacağınız dilekçeniz aynı zamanda sizin vize türünüzün de belirlenmesini sağlıyor. Peki bu dilekçe nasıl yazılmalı ? Aşağıda bulacağınız İrlanda vizesi dilekçe örneği size bu konuda yardımcı olacaktır.

İrlanda, ülkemizde vize alınması zor ülkeler arasında gösteriliyor. Kimi zaman şehir efsanelerine dönüşen vize başvurusu ve onay sürecinin uzunluğu nedeniyle İrlanda vize başvurusundan vazgeçenler yok değil. İrlanda vize başvurusu süreci, İrlanda vizesi sahibi olmak istemenizle başlayan bir süreç olsa da vize başvuru süreci yasal olarak İrlanda vizesi dilekçesi ile kayıtlara geçebilmekte.

İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İrlanda Vizesi Dilekçesi Örneği Hangi Makama Yazılır?

İrlanda vizesi başvurusunu yapmak için İrlanda vizesi dilekçenizi yetkili kuruma yazmalısınız. İrlanda AB üyesi olduğu halde Schengen Bölgesi arasında yer almaması nedeniyle, kendine has bir vize başvuru süreci işletmekte. Bu nedenle diğer ülkelere vize başvurusunda kapısını çaldığınız konsolosluklar ne yazık ki İrlanda vizesi için sizlere yardımcı olmayacaktır. Çünkü İrlanda vizesi başvuruları İrlanda Büyükelçiliğine yapılmakta. Yani vize başvurusu için dilekçenizi yazacağınız makam İrlanda Büyükelçiliği olmalı.

Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İrlanda vizesi dilekçesi yazarken bilmeniz gereken ilk konunun az önce belirttiğimiz gibi muhatap olacağınız makam olduğunu söyledik. Vize başvurusunda isteğimizi nasıl kaleme almalıyız? Öncelikle vize almaktaki amacımız bizim daha doğru bir vize dilekçesi yazmamızı kolaylaştıracaktır. Vize başvurusundaki niyetimiz, turistik geziler, istihdam, araştırma ya da konferans gibi sebeplerden biri ya da birkaçı olabilir. Bu nedenle vize almak istemekteki amacınızı net bir cümleyle söylemelisiniz.

Vize Dilekçesinde Seyahat Tarihleri Yazılmalı

Vize başvurusu yaparken İrlanda’ya yapacağınız seyahatin süresini, ülkeye giriş ve çıkış yapacağınız tarihlerin belirtilmesi de gerekiyor. Bu nedenle İrlanda vizesi dilekçenizin içinde ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz mutlaka belirtilmeli.

Seyahatiniz Boyunca Oluşacak Masraflar

İrlanda hükümeti seyahatiniz boyunca oluşacak masrafların karşılanmasında kimin ya da kimlerin sponsor olduğunu bilmek isteyecektir. Bu konuda konaklama giderleriniz, seyahatiniz için oluşacak ulaşım giderlerinin kim tarafından karşılanacağı, hastalık kaza vb. durumlarda oluşacak masraflar için muhatap bulmak isteyen İrlanda hükümeti sizden İrlanda vizesi dilekçesi içinde bu bilgilere yer vermenizi istemekte.

İrlanda vizesi almak için başvuru yapmaya hazırlanan Saim Bey, İrlanda vizesi dilekçesi hazırlıyor. Dilerseniz aşağıda örnek olacak şekilde hazırlanan dilekçe örneğine bakabilirsiniz.

 İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

 

İRLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİNE

 

08/12/2017 – 25./12/2017 tarihleri arasında İrlanda’ya turistik amaç ile giriş yapmak için tarafıma gereken vizenin verilmesini arz ederim.

 

Seyahatim Süresince Tüm Masraflar Tarafımdan Karşılanacaktır.

AD,SOYAD,İMZA

 

Yukarıdaki dilekçe İrlanda’ya turistik amaçla giriş yapmak isteyenler için kullanılabilir, ancak İrlanda’ya giriş amacınız eğitim, konferans, araştırma ya da istihdam amacıyla olacaksa İrlanda vizesi dilekçe örneğindeki talebinizi yazmalısınız. Ülkeye giriş ve çıkış süresinin doğru bir biçimde yazılması gerekiyor. Çünkü sizden giriş ve çıkış süreleriniz için yaptığınız planlamanın belgelendirilmesi istenecektir. Uçak rezervasyon bilgileriniz, otel rezervasyonlarınız gibi. Son olarak dilekçenizi imzalamayı unutmayınız

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: