İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar

İspanya, pek çok kişi tarafından hayaller ülkesi olarak isimlendirilmektedir. Bu sebeple pek çok Türk vatandaşı, kısa süreli veya uzun süreli vizeler alabilmek adına Türkiye’de yer alan İspanya konsolosluklarını sık sık ziyaret etmektedir. Peki, İspanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? 2018 yılı itibariyle konsoloslukların tarafınızdan talep etmekte olduğu evrakları sıralayacağız. Unutmamalısınız ki İspanya’da AB ülkesi olmasından dolayı ülkesine gelen vatandaşlara geçici Schengen vizeleri vermektedir;

 

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar Hangileridir?

  • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • İkametgah kaydı, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
  • Seyahat sağlık sigortası
  • 10 yılı geçmemiş pasaport, minimum 2 sayfası boş olmalı ve en az 1 yıl süreci olmalı
  • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi veya diploma fotokopisi
  • Çalışıyorsanız maaş bordrosu, sigorta süreçlerini belgeleyen evraklar
  • Gidiş – dönüş uçak bileti rezervasyonları
  • Davetliyseniz, davet eden kişi veya kurumun davetiye mektupları

 

Tamamlanmalıdır. Buna ek olarak 2017 yılı itibariyle İspanya vizesi için gerekli evraklar hakkında daha net bilgiler alabilmek için İspanya Konsoloslukları ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vizeleri alabilmek çok daha basit ve kolay bir hale dönüşecektir.

 

ispanya vizesi için gerekli evraklar

İspanya vizesi için ne kadar harcarım?

İspanya vizesi için gerekli evraklar tamamlanınca, başvuru formunu doldurmanız ve ek olarak İspanya Konsolosluklarına ödenecek harç ücretleri ortalama 100 Euro ila 200 Euro arasında değişim göstermektedir.

Ek olarak eğer vize alma işleminizi riske atmak istemiyorsanız, danışmanlık firmaları ile çalışabilirsiniz. Danışmanlık firmaları doğrudan sizleri konsolosluklar önünde temsil eder, bu sayede ise vize alabilmenizi kolaylaştırır. Firmanın marka değeri ve popülerliğine göre bu ücret 30 Euro ila 100 Euro arası değişim göstermektedir.

 

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vizesi için gerekli belgeler sunulduktan sonra, ortalama 7 gün içerisinde vizeniz tarafınıza ulaşacaktır. Olumlu sonuçlanan vizeler doğrudan pasaportunuza işletilir ve daha sonrasında İspanya Konsolosluklarına giderek talep edebilirsiniz. Ek olarak bazı evrakların eksikliği ve formun doğru doldurulmamasından kaynaklı olarak ret sonuçlanma durumu da ihtimaldir! Bu sebeple mutlaka doğru adımlar atmanızı ve evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olmasına özen göstermelisiniz.

İspanya vizesi için gerekli evraklar İspanya Konsoloslukları ile randevulaştıktan sonra, basılı bir kağıt olarak alabilir ve istenilen süreç içerisinde tamamlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise dosya olarak evraklarınızı konsolosluklara sunun ve başvurularınızı bu alanda tamamlamaktan da geri kalmayın. Türkiye’de birçok vatandaş, İspanya geçici Schengen vizesi alabilmek adına başvuruları gerçekleştirmektedir.

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: