Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi

Macaristan, Schengen bölgesine ait bir ülkedir. Bu sebeple Schengen vizesi olan kitleler direkt olarak Macaristan seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Bordo ve diğer pasaport sahibi olan Türkler ise bu hizmetlerden faydalanabilmek için Macaristan vizesi almak zorundadır. Macaristan ve Türkiye’nin birbirine dost ülke olmasından dolayı, Türkiye’de yer alan Macaristan konsoloslukları Türklere kolaylıkla vize sağlayabiliyor. Fakat bunun için bazı evrakların ve belgelerin tamamlanması gerekiyor.

Macaristan Schengen Vizesi, macaristan vizesi

Macaristan vizesi başvurusu

90 güne kadar konaklama ve seyahat amaçlı vizeler sunabilen Macaristan, sizlerden başvuru esnasında evrakların eksiksizce tamamlanmasını ve Macaristan konsolosluklarına ödenecek olan harç ücretlerini talep etmektedir. Bu sayede Macaristan vizesi alma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

 

Macaristan vizesi ücretleri

Macaristan vize başvurusu yaparken bazı ücretlendirmeler ile karşılaşabilirsiniz. İlk olarak vizeyi alabilmek için gerekli evrakların tamamlanmasında bazı masraflar ile karşılaşacaksınız. Daha sonrasında ise evrakları teslim ederken, Macaristan konsolosluğuna ödenecek harç tutarları da söz konusu olur. Bu doğrultu da ise masraflarınız ortalama 70-80 Euro civarı olacaktır. Eğer vizeyi sorunsuzca almak ve ret kısmına takılmak istemiyorsanız, her yıl binlerce kişinin Macaristan vize başvurusu için yardımcı olan danışmanlık firmaları ile çalışabilirsiniz. Bu firmalar konsoloslukta sizleri temsil edecek, profesyonel dokunuşlar ile ret almadan, onay sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Tabii ki ek ücretle karşılaşacaksınız.

 

Macaristan vizesi ne kadar sürede çıkar?

En geç 6-7 iş günü içerisinde onay veya ret olarak tarafınıza bildirimler sunulur. Macaristan vizesi konusuna ait onay aldıysanız, bu onayla beraber pasaportunuza tekrar konsolosluk tarafından vizelemeler yapılmaktadır. Böylelikle siz de direkt olarak pasaportu teslim alabilir, seyahatinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Macaristan vizesi için gerekli olan evraklar

Macaristan vizesi alabilmek için bazı evraklar tarafınızdan talep edilmektedir. Bu evrakların tamamlanması dahilinde sorunsuzca seyahatler gerçekleşir;

 

  • 2 adet biyometrik fotoğraf çekilmelidir.
  • Muhtarlıktan ikametgah kaydı, adliyeden sicil kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
  • 10 yılı geçmeyen pasaportlar ve en az 2 sayfa boşluk olması gerekmektedir.
  • 6 ila 1 yıl arası süren pasaportunuzun süreci olmalıdır.
  • Uçak veya seyahat planı içerisinde yer alan gidiş – dönüş biletler olmalıdır.
  • Eğer öğrenci olarak gidiyorsanız öğrenci belgesi, seyahat amaçlı gidiyorsanız seyahat belgeleri, iş amaçlı gidiyorsanız iş yerinize ait olan ıslak imzalı belgeler gerekmektedir.
  • Davetli olarak gidiyorsanız, davet edenin mektubu mutlaka tarafınıza ulaşmalıdır.

 

Bu sayede Macaristan vizesi alma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. 2018 yılı itibariyle tüm evrakları eksiksiz bir şekilde öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir ve tüm güncellemeleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca blog yazılarımızı inceleyerek genel bilgi almanız da mümkün.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: