Yeşil Pasaport Amerika Vizesi

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi

Belli statüdeki kamu görevlilerine verilen yeşil pasaport pek çok ülkede vizeden muaf tutuluyor. Schengen bölgesi olarak tabir edilen aralarında 26 üye AB ülkesinin bulunduğu bölgeye yapacağınız seyahatler için vize almanız gerekmiyor. Ancak aralarında Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler için vize muafiyeti uygulanmıyor. Bu nedenle yeşil pasaporta sahip bir kamu görevlisi de vize almak için yeşil pasaport Amerika vizesi başvurusu yapmak zorunda.

Yeşil pasaport sahiplerinin bildiğimiz bordo pasaport sahiplerine oranla çok daha kolay vize aldıkları bir gerçek. Çünkü vize için Amerika makamlarının istediği en büyük referansı devletimiz bir yönüyle doğrudan sağlıyor.

 

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi Başvurusu

Yeşil pasaport Amerika vizesi almak için başvuru sahiplerinin ds 160 formu olarak da bilinen Amerika vize başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Yeni düzenlemeyle formun internet ortamında doldurulması ve formun yazıcıdan çıktı alınması gerekiyor. Formda istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması sizin Amerikan makamlarınca doğru olarak tanımlanmasını sağlayacaktır.

Vize Danışmanlık Hizmeti Almanız Zamandan Kazandırabilir

Vize iş ve işlemleri için vize danışmanlık hizmeti almanız, süreci sizin adınıza hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamanızı ve zamandan kazanmanızı sağlayacaktır. Tatil dönemlerine tekabül eden başvurular için vize randevularının yaklaşık bir ay gecikmesine neden olabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle başvurunuzu seyahatinizden en geç 45 gün öncesinden yapmanız olası sorunların önüne geçecektir.

Yeşil Pasaport Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’den yapılacak seyahatlerde vize zorunluluğu bulunan tüm ülkeler vize başvurusu iş ve işlemlerinde kullanmak üzere vize ücreti talep etmektedir. Bu ücret yeşil pasaport Amerika vizesi için de geçerli.

Bu ücretler danışmanlık hizmet alımlarını da içeriyorsa ödemeniz gereken ücret $200 ile $280 arasında değişiyor. Bu ücretlere vize harç ücretlerinin de dahil olduğunu söylemeliyiz. Ödemeler banka havalesi ya da online olarak ödenebiliyor.

Yeşil Pasaport Amerika Vizesi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Yeşil pasaport Amerika vizesi başvurularında diğer vize türlerinde olduğu gibi sizi tanımlayan belge ve bilgilerin ibrazı zorunludur. Ancak resmi bir kurumda devlet görevinde bulunulduğunu kanıtlamak için çalıştığınız resmi kurumda kullandığınız kimlik kartınız, son üç aya ait maaş dökümünüz ve banka hesap cüzdanınızın aslını ibraz etmeniz gerekmekte.

Sözleşmeli olarak görev yapıyorsanız mevcut sözleşmenizin bu belgelere eklenmesi gerekiyor.

Bunların dışında hemen tüm vizelerde olduğu gibi, kimlik fotokopisi, vize formatına uygun 1 adet fotoğrafınız, pasaportunuz, seyahat için seçtiğiniz ulaşıma ait bilgileriniz, Amerika’da konaklayacağınız yerin adres ve iletişim bilgilerinin de gerekli evraklar arasında olması gerekiyor.

 

Amerika vize süreciyle ilgili tüm detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Amerika Vizesi

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: