Yunanistan Kapı Vizesi

Yunanistan Kapı Vizesi

Son günlerde Yunan hükümeti tarafından uygulamasına son verildi haberleriyle gündeme tekrar gelen Yunanistan kapı vizesi, her iki ülke taraflarının anlaşmasıyla 2017 yılı için de uygulamada kalmasına karar verildi. Peki nedir bu Yunanistan kapı vizesi ve nasıl alınır?

Türk kıyılarından Yunan Adalarına geçişte uygulanan kapıda vize uygulaması, Bodrum, Kuşadası, Çeşme, Ayvalık, Marmaris gibi Ege’nin gözde tatil merkezlerinden Yunanistan’ın komşu adaları olan Rodos, Kos, Midilli, Sakız, Samos adalarına kolaylaştırılmış bir vize seçeneği. Böylece tatilinize Ege kıyılarında devam ederken, Kıyıya yakın adalara doğru bir rota ekleme imkanı buluyorsunuz.  Bu vizenin süresi 15 gün ile sınırlı ve ister günübirlik gidiş dönüş isterseniz konaklamalı olarak vize alabilmeniz mümkün. Yunanistan kapıda vize uygulamasının en iyi tarafı kolay edinilebilen ve yasal prosedürünün çok uğraşmadan hazırlanabilen bir uygulama olması. Her bir adada kendi tarihimizden izler taşıyan bu adalara yapılacak kısa ve günübirlik seyahatlerin tatilinize farklı bir renk ve anlam katacağını garanti edebiliriz.

yunanistan kapı vizesi

 

Yunanistan Kapı Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Yapacağınız tur için 3 gün öncesinde ilgili limana, çıkış şehrinize göre Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme ya da Ayvalık Feribot işletmelerine iletmeniz gereken belgelerle kapıda vize uygulamasından yararlanmanız oldukça kolay. Bunun için hazırlamanız gereken belgeler ise şöyle;

  • Pasaportun fotoğraflı olan sayfasına ait fotokopi,
  • Kimlik fotokopiniz,
  • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  • Gidiş dönüş gemi biletiniz
  • Konaklamalı olarak gidiyorsanız otelinize ait reservasyon konfirmesi (Bu olmadan yalnızca günübirlik girişler yapabiliyorsunuz. )
  • Yunan vize başvuru formu,
  • Banka hesaplarınıza ait hesap dökümü ya da kredi kartı hesap dökümünüz (Kredi kartı hesap dökümü yalnızca Türk Vatandaşları için)

Tüm bu belgelerin hazırlanmasının ardından geçmişimizin izlerini taşıyan Yunanistan’ın saklı turizm cennetlerine doğru kısa bir seyahat sizleri bekliyor.

 

Yunanistan Kapı Vizesi İçin Gerekli Belgelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapıda Yunanistan vizesi uygulamasından yararlanabilmek için yukarıda açıkladığımız belgeler arasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu pasaportunuz. Pasaportunuzun en az 3 ay daha geçerliliğinin devam ediyor olması gerekiyor. Gerekli vize kaşe işlemleri için en az iki sayfanızın da boş olmasına dikkat edin. Yunanistan hükümeti pasaportlarında KKTC giriş damgası bulananlara politik sebepler nedeniyle Yunan adaları için bu vizeyi vermiyor. Pasaportunuzda KKTC giriş damgası bulananlar Yunan adalarına giriş yapamıyorlar.

Tatilini çocuklarıyla birlikte geçirecek olanların çocukları için de ayrıca işlem yapıldığını bilmelerinde yarar var.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: