Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen vizesi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, eğer AB ülkelerine bağlı bir vatandaşlığa sahip değilse, geçici olarak Schengen vizesi başvurularını gerçekleştirebilirler. AB’ye bağlı olan vatandaşlar, direkt olarak kendi konsolosluklarından bu vizelerini talep edebilirler. Maalesef ki Türkiye, doğrudan Schengen vizesiyle çalışmaması ve AB’de yer almaması nedeniyle, diğer AB ülkelerinin ziyaretlerinde ise geçici vize sahibi olmaları talep edilmektedir.

Yunanistan, geçici olarak sağladığı Schengen vizesiyle beraber kendi sınır kapılarını vatandaşa açmaktadır. Ayrıca geçici Schengen vize süreci boyunca dilediğiniz gibi diğer ülkeleri gezebilir, buralarda bir seyahat ortamı da yaratabilirsiniz. Vize devam ettiği müddet boyunca tüm ülkelere yapacağınız giriş ve çıkışlar için ikinci kez vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur!

 

 

Yunanistan Schengen vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan Schengen vizesi başvurulardan sonra 1 ila 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bu süreç konsoloslukların yoğunluğu ve aynı zamanda sizlerin evraklarını eksiksiz bir şekilde sunup, sunamamasına göre değişimler gösterebilir. Olumlu sonuçlandıysa doğrudan vize sahibi olabilir, siz de başvurularınız itibariyle pasaportlarınıza işlenmiş olan vizeler ile seyahatlerinizi sorunsuzca gerçekleştirme olanaklarına sahip olabilirsiniz. Geçmişten, günümüze kadar pek çok vatandaş, bu tip başvuruları yaparak, bir ülkeye sorunsuz şekilde giriş yapma talebinde bulunuyor.

 

Yunanistan Schengen vizesi için gerekli evraklar

Yunanistan Schengen vizesi için bazı evraklar tarafınızdan talep edilir. Bu evrakların tamamlanması ile beraber başvurularınızı gerçekleştirmek ve ülke sınırlarına giriş yapmak gayet kolaydır. Adım adım sizlere istenilen evraklar hakkında bilgiler verelim;

  1. 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
  2. Minimum 3 ay kadar daha süreci olan pasaportlar
  3. 10 yılı geçmemiş pasaport defterleri ve minimum 2 sayfası boş olmalıdır.
  4. Öğrenim amacıyla gidiyorsanız sizleri davet eden kurumun mektubu veya var olan okula ait öğrenci belgeleri
  5. 30,000 Euro tutarında Seyahat Sağlık Sigortası (danışmanlık firmaları sağlayabiliyor.)
  6. Uçak veya diğer taşımacılık rezervasyonlarınız
  7. Sicil kaydı (temiz kağıdı), nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı, ikametgah kaydı

Tamamlanmalıdır. Bu evraklar dahilinde ise Yunanistan Schengen vizesi almak oldukça kolaydır!

 

Yunanistan Schengen vizesi başvurusu

Yunanistan Schengen vizesi ortalama 1 ila 7 gün içerisinde çıkmaktadır. Bu sayede artık var olan vizeleriniz ile beraber seyahatlerinizi gerçekleştirmek ve bu noktada geçici Schengen vizesi sahibi olmak çok kolaydır. Günümüzde ise milyonlarca vatandaş her gün konsolosluklar önünde sıraya giriyor, bu başvuru süreçlerini tamamlamaya çalışıyorlar. Ayrıca bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: