Yunanistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vize başvuru formu doldurarak, siz de Yunanistan’da geçici bir vize sahibi olmak ister misiniz? Yunanistan gerek tarihi ve mimari yapıları, gerekse eğitim olanakları sebebiyle günümüzün en sık tercih edilen ülkeleri arasında yer alıyor. Ekonomisinin büyük bir bölümünü turistlerden sağlayan Yunanistan, Türk vatandaşlarına vize verme konularına ilişkin de kapsamlı bir hizmeti sunmaktan geri kalmamaktadır. Bu noktada ise sizlere kısa süreli olarak verilen Schengen vizeleri ile beraber tüm Schengen ülkelerini gezebilirsiniz.

 

Yunanistan Vize Başvuru Formu Dolduruken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yunanistan vize başvuru formu bağlı bulunan bölgeye göre kağıt üzerine tükenmez kalem ile elde veya elektronik ortamda doldurulabilir. Bu tamamen ikamet şehrinize göre değişmektedir. İkamet ettiğiniz şehre göre form doldurma işlemini belirlediyseniz form doldururken size gerekli şeyleri hazır bulundurmalısınız. Kimlik bilgileriniz için pasaportunuzu, seyahat bilgileriniz için otel ve uçak rezervasyonlarınızı ve eğer gideceğiniz ülkedeki bir kişi veya kurumdan davetiye aldıysanız buna dair bilgilere erişebilir olmalısınız.

 

Yunanistan Vize Başvuru Formu İmza Bölümleri

Yunanistan vize formu tamamen doldurulduktan sonra 37. ve son kutucuklara başvuru sahibi tarafından imza atılmalıdır. Bu kutucukların yanlarında belirtilen alanlara ise formu doldurduğunuz il bilgisini ve günün tarihini belirtmeniz gerekir.

yunanistan vize başvuru formu

Eğer 18 yaşından daha küçük bir kişinin başvurusu söz konusu ise kendisinin imzası kabul edilmemektedir. 18 yaşından küçük olan başvuranların hem anne hem de babasının imzaları form üzerinde bulunmalıdır.

 

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nerden Alınır?

Yunanistan vize başvuru formu Yunanistan Konsoloslukları ile iş birliği içerisinide olan birkaç yetkili aracı kurumdan tedarik edilebilir. Formlar bu firmaların web sitelerinde yer almaktadır. Bu firmalar dışında hiç bir yerden form indirmeye çalışmayınız, zira formlar dönem dönem değişebilmektedir. Eğer farklı bir sitede yer alan formu doldurursanız ve eğer bu form eski tarihli bir formsa, başvurunuz Yunanistan konsoloslukları tarafından olumsuz olarak değerlendirilir.

Başvuru sahiplerinden Yunanistan vize başvuru formu dışında bazı evraklar da talep edilmektedir;

  1. 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
  2. Adli sicil kaydı, ikametgah kaydı ve nüfus cüzdanı aslı / fotokopileri
  3. 10 yılı geçmemiş pasaportların yanı sıra minimum 2 sayfası boş, 6 ay kadar süresi olmalıdır.
  4. Seyahat sağlık sigortaları talep edilebilir.
  5. Eğer sizi davet eden birisi varsa davetiye mektubu
  6. Bankaların son 6 aya ait hareketleri
  7. Banka hesabınızda minimum asgari seviyede ki paranın yatırılmış olması (konsolosluk gün hesabı yaparak net tutar belirtecektir.)

Tamamlanmalıdır. Bunların tamamlanmayısla, başvurular gerçekleşir ve en kısa süre içerisinde olumlu veya olumsuz tarafınıza dönüşler yapılır.

Yunanistan vizesi hakkındaki tüm detayları öğrenmek için Yunanistan Vizesi sayfasını ziyaret edin.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: