Yunanistan Vize Randevu

Yunanistan Vize Randevu

Yunanistan vizesi almak için yapılacak başvurular, Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş, akredite seyahat acentaları aracılığıyla yapılabilmektedir. İstanbul’dan yapılacak Yunanistan vize başvurularda Kosmos Vize aracılık ederken, İstanbul dışındaki başvurularda VFS Vize hizmet vermektedir. Kosmos ve VFS, yapılan başvurularda evrakların tam ve eksiksiz olarak Yunanistan Başkonsolosluğuna iletilmesi ile yükümlüdür. Başvuru sürecinde her iki firma, Yunanistan Vize Randevu sistemi ile çalışmakta.

yunanistan vize randevu

Yunanistan Vize Randevu Nedir?

Yunanistan vize randevu işlemi vize almak için sizden istenen bilgi ve belgeleri hazırladıktan sonra ilgi acentaya bu hazırlığınızı iletmenizi sağlamak üzere alınır. Vize başvurusunda sizden istenen tüm bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olması durumunda, vize hizmeti sunan firma başvurunuzu Yunanistan Konsolosluğuna iletecektir.

Yunanistan Vize Randevu Nasıl Alınır?

Yunanistan vize randevu alımı yapmak için İstanbul’dan başvuru yapanlar için Kosmos Vize, İstanbul dışından yapılacak başvurularda VFS Vize firmalarının çağrı merkezlerini telefon ile arayarak, web sitelerinden ya da acentalardan randevu alabilirler. Başvurunun değerlendirilmek üzere Yunan makamlarına sunulması için acenta tarafından sizden istenen belgeler şöyle:

  • Yunanistan Schengen Vize talep formu
  • Pasaportunuzun aslı. Ancak pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve en az 3 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekiyor.
  • Kimlik fotokopiniz
  • Kriterlere uygun 2 adet fotoğraf
  • Vize ücreti 60 Euro ve servis hizmetleri için önceden 20 Euro idi, şimdi 26 Euro.
  • Tüm Schengen bölgesinde geçerli olmak üzere 30000 Euro değerinde sağlık sigortası

Bunların dışında gidiş ve dönüşünüze ait ulaşım ve konaklama bilgileriniz, mesleğinizle ilgili bilgi ve belgeler, gelir durumunuzu gösteren banka bilgileri gibi vize almak için gerekli olan evrakların hazırlanmasının ardından yapılabiliyor.

 

Kosmos Vize Randevusu Almak İçin

İstanbul’dan Yunanistan Vize Başvurusu yapıyorsanız, sizden istenen Yunanistan vize başvuru formunun doldurulması ve sizi tanımlayan diğer belgelerin hazırlanmasının ardından, Yunanistan vize randevu için firmanın çağrı merkezine telefonla ulaşmanız ya da web sitesinden Randevu Al bölümündeki formu doldurarak vize randevusu almanız gerekiyor.

Aldığınız randevu tarihinden acentada olmanız gerekiyor. Vize başvurunuz onaylandığında pasaportunuzu ve size ait diğer belgelerin orijinallerini geri almak için yine acentaya uğramanız yeterli.

 

VFS Vize Randevu Almak İçin

Yunanistan vize başvurunuzu İstanbul dışından yapacak olanlar için ilk adres VFS Vize Hizmetleri. Yunanistan vize randevu işlemleri için öncelikle sizden istenen bilgi ve belgeleri hazırlayarak VFS çağrı merkezini arayabilir, ya da internet sitesinden online başvuru formunu doldurarak Yunanistan Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevu tarihinden VFS acentasında bulunmanız gerekiyor. Sonrasında online pasaport takibi bölümü bulanan internet sitesinden pasaportunuzun takibini yapabilirsiniz.

 

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: