Yunanistan Vize Takip

Yunanistan Vize Takip

Yunanistan vize başvurusu yaptınız ve şimdi takipleri nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyor muşunuz? Konsolosluklarla ortak çalışma yürüten firmalar, sizlere Yunanistan vize takip konularına istinaden çözümler sunmaktadır. Ayrıca Yunanistan konsoloslukları tarafından yürütülmüş çalışmaları ele alan ve resmi web sitesi konumunda yer alan bu altyapılar, doğrudan internet üzerinden vize işlemlerinizi görüntülemenize de yardımcı olmaktadır. Günümüzde milyonlarca vatandaş, geçici Schengen vizesi sahibi olarak Yunanistan’ı ziyaret etmek ve tarihi yapılarını incelemeyi uygun bulmaktadır. Bu sayede başvuruları tamamlamak çok daha basit ve kolay bir hale dönüşmektedir.

 

Yunanistan vize takip nasıl yapılır?

Konsoloslukların sunmuş olduğu web siteleri ve takip numarası üzerinden Yunanistan vize takip hizmetleri sağlanabilmektedir. Bu hizmet çeşitleri günümüzde en çok talep gören ve aynı zamanda başvuru süreçlerini doğrudan ilgilendiren hizmet akışları olarak bilinmektedir. Doğru bir şekilde başvurunuzu yaptıktan sonra, sizler de konsolosluklar veya danışmanlık firmaları üzerinden takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Danışmanlık firmaları, kendi altyapıları üzerinde yer alan web siteleri ve uzman kadrosuyla beraber sizleri konsolosluklarda temsil ediyor, aynı zamanda ise Yunanistan vize takip hizmetlerini doğrudan sağlayabiliyorlar. Bu noktada ise ek ücret ödeyerek bir danışmanlık firması güvencesi altında olabilir, bu sayede “ret alacak mıyım?” endişesini tamamen kafanızdan da atabilirsiniz.

 

Yunanistan vize takip kaç gün sürer?

Yunanistan vize takip işlemleri maksimum 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreçler dahilinde ise başvurularınızı tamamlayabilir, siz de bu ülkeye doğrudan giriş yapma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Tabii ki vizenin sahibi olabilmek adına evrakların eksiksizce tamamlanmış olması ve yurtdışı seyahatinizi gerçekleştirme konusunda ise herhangi bir engel olmaması hayati değer taşımaktadır.

 

Yunanistan Schengen vizesi için gerekli olan belgeler

 Yunanistan vizesi, öncelikle istenilen belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Yunanistan Konsoloslukları tarafından sizlerden talep edilen belgeler ve evraklar ise;

  • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • 10 yılı aşmamış ve minimum 3 ay kadar daha süresi olan pasaportlar
  • Pasaportunuzun minimum 2 sayfası boş olmalıdır.
  • 30,000 Euro değerinde seyahat sağlık sigortanız olmalıdır. (danışmanlık firmalarıyla iletişime geçin)
  • Yunanistan’a gidişinizi sağlayacak biletlerinizin rezervasyonları
  • Yunanistan’da konaklama yapacağınız otel veya pansiyonların giriş belgeleri veya herhangi bir misafirinizde kalacaksanız davetiye mektubu
  • Asgari harcamayı karşılayacak kadar bankanızda para bulunması
  • Bankanın son 6 aya ait hesap hareketleri
  • İkametgah belgesi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri, adli sicil kaydı
  • Öğrenciyseniz öğrenci belgeniz veya öğrenim amacıyla gidiyorsanız kurumun davetiye mektubu.

Yunanistan vizesi ücretleri hakkında kapsamlı bilgi için bu bağlantıyı kontrol edebilirsiniz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: