Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan’a yapacağınız seyahat öncesi yapmanız gereken ilk iş Yunanistan vizesi almak. Vize işlemleri için sizden istenen bilgi ve belgelerin yanında mutlaka Yunanistan vize ücreti de ödemek zorundasınız. Schengen bölgesi olarak adlandırılan üye ülkeler, Almanya’dan Polonya’ya, Avusturya’dan Slovenya’ya, Belçika’dan Norveç’e kadar Avrupa’nın mutlaka görülmesi gereken çok özel lokasyonlarını da içine alan pek çok ülkenin bulunduğu bölgenin komşu üyesi ise Yunanistan. Yunanistan vizesi sahibi olmak aynı zamanda Schengen vizesi sahibi olmak anlamına geliyor. Yukarıda adı geçen ülkeler de dahil toplam 26 üye ülkeye tek vizeyle seyahat imkanı sağlıyor. Daha açık bir ifadeyle Yunanistan vizesi ile seyahatinize üye diğer ülkeleri de kapsayacak rota ya da rotalar ekleyebilirsiniz.

yunanistan vize ücreti

 

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Yalnızca Yunanistan değil, vizesiz seyahat yapamayacağınız tüm ülkeler için vize başvurularında vize ücreti ödemeniz gerekiyor. Vize ücretlerinin belirlenmesinde gidilen ülke, seyahat etmek isteme amacınız ve vize başvurusunda bulunanların yaşları da önemli rol oynuyor. Yunanistan vize ücretleri belirlenirken de bu kıstaslar gözetilmiş. Türkiye’den vize başvurusu yapanlar Yunanistan vize ücreti olarak 60 Euro ücret ödemek zorundalar.

 

Vize Hizmetleri Şirketlerinden Başvuruda Farklı Yunanistan Vize Ücreti Söz Konusu

Vize Başvurusunu VFS ya da Kosmos vize hizmetleri şirketlerinden birinden yaptığınızda, ticari bir işletme hüviyetine sahip VFS ya da Kosmos vize hizmetleri ek olarak sizlerden hizmet bedeli almaktalar. Euro-Türk Lirası kurlarından kaynaklanan farklar oluşabilir. Ancak her iki firma için de yaklaşık olarak 20 Euro hizmet bedeli ödeyerek Yunanistan vize ücreti yatırılması gerekiyor. Bu da her bir başvuru sahibi için 80 Euro’luk bir ücret anlamına geliyor. Bu firmalardan yapacağınız başvurular işlemlerinizin çok daha hızlı ve kolayca yapılabilmesine olanak sağlar. Bu sebeple tüm dünya genelinde milyonlarca insan tarafından tercih sebebi olabiliyor. Pek çok ülke, mevcut konsolosluk ya da büyük elçiliklerinden vize başvuruları almakta ve daha fazla kişinin başvuru yapabilmesini sağlamak için ek olarak bu firmaları yetkili başvuru merkezleri olarak değerlendiriyor.

 

Herkes Yunanistan Vize Ücreti Ödemiyor

Küresel olarak kabul edilen ve elbette Yunanistan Hükümetinin desteklediği projelerden birinde katılımcı ya da görevli iseniz Yunanistan vize ücretinden muaf olabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikli olarak Yunanistan Hükümeti tarafından desteklenen bir proje için proje davetiyesi sahibi olmanız ve bu durumunuzu kanıtlamanız sizden istenecektir. Gerekli evrak ve sizden istenecek ek belgelerle birlikte Yunanistan seyahatiniz için vize ücreti ödemeden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca 12 yaşından küçük çocuklar için yapılan başvurularda da yetişkinlerinkinden daha düşük fiyata işlem yapılmaktadır.

 

Yunanistan vize ücretlerini öğrendiniz, şimdi daha fazla bilgi için aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz:

Yunanistan Vizesi

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: