Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Yunanistan vizesi, 26 üye ülkenin katılımıyla kurulan Schengen vizesi kapsamında yer alıyor. Yunanistan vizesi sahibi olmak aynı zamanda bu 26 ülke içinde ek bir denetim olmadan rahatlıkla seyahat etmenize imkan sağlar. Yunanistan vizesi alabilmek için öncelikle Vize talep dilekçesi hazırlamanız gerekiyor. Yunanistan Vizesi talep dilekçesi, genel olarak turistik vize dilekçeleri, ticari vize dilekçeleri olarak iki kategoriye ayırmamız mümkün. Bu sınıflamaların içinde çalışanlar, avukatlar, emekliler, öğrenciler, şirket ortakları ve ev hanımlarının aşağıdaki Yunanistan vizesi dilekçe örneği üzerinde görüldüğü gibi vize talep dilekçesi hazırlamaları gerekiyor.

yunanistan vizesi dilekçe örneği

 

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği – Turistik Vize

Turistik amaçlarla Yunanistan’a seyahat etmeyi düşünenlerin Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben Yunanistan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmaları gerekiyor. Bu dilekçe seyahatinizin amacını, süresini ve seyahat boyunca yapacağınız harcamaların kimin tarafından ve nasıl karşılanacağının açıkça belirtildiği bir dilekçe türüdür. Örneğin Yunanistan’a turistik amaçlı seyahat etmeyi düşünen Erdem UMUT Bey’in hazırlaması gereken Yunanistan vizesi dilekçe örneği aşağıdaki gibi olmalıdır.

 

YUNANİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

İSTANBUL

 

Sayın Yetkili,

 

08/08.2017 – 25./08/2017 tarihleri arasında ülkenize, turistik amaçlı ziyaret ziyaret gerçekleştireceğim. Seyahatim Süresince Tüm Masraflar Tarafımdan Karşılanacaktır.

Tarafınızdan verilecek olan vizeyi ihlal etmeyeceğimi temin eder, seyahatim için gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

 

AD SOYAD

İMZA

 

 

Turistik Vize Dilekçesi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amacınızı net olarak ifade etmelisiniz. Yunanistan turistik vizesi talep dilekçenizde başvuru yapacağınız vizeyi almak isteme amacınızın açıkça yazılması gerekiyor.

Seyahat Tarihleri Net Olarak Yazılmalıdır

Yunanistan Turistik Vizesi başvurusunda Yunanistan’a giriş tarihi ve ülkeden ayrılacakları tarihleri açık bir biçimde Yunanistan vizesi dilekçe örneği üzerinde görüldüğü gibi belirtmeliler. Yunanistan seyahatlerinden Schengen Vizesi kapsamındaki ülkelerden birine seyahat etme düşünülüyorsa, bu tarihlerin de ayrı ayrı belirtilmesi gerekiyor.

Seyahatin Masraflarının Karşılanması

Yunanistan Vize dilekçesi hazırlanırken turistik ziyaretleri süresince yapılacak harcamaların ve gerekli masrafların kim tarafından karşılanacağı yazılmalıdır. Konaklama, ulaşım, hastalık, kaza gibi durumlarda oluşabilecek masrafların kim tarafından nasıl karşılanacağı açık bir şekilde belirtilmelidir.

Yunanistan Vizesi İçin Dilekçe İki Adet Olabilir

Yunanistan vizesi almak isteyenler zaman zaman vize başvurularında iki dilekçe birden vermek zorunda kalabilirler. Çünkü vize talebinde bulunanların çalışan olması durumunda, başvuru sahibinin çalıştığı firma yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına (yoksa, dilekçenin üst tarafında firmanın kaşesini basarak) çalışanın seyahat süresince izinli olduğunu bildiren vize talep dilekçesi hazırlaması gerekiyor.

Yunanistan vizesi başvurusunda bulunan kişinin ev hanımı, öğrenci olması durumunda seyahat masraflarının karşılanması için sponsor ihtiyaçları oluşur. Başvuru sahiplerinin birinci derecedeki yakınlarını Yunanistan konsolosluğu sponsor olarak kabul etmektedir. Seyahate sponsor olacak kişinin de yine Yunanistan turistik vizesi başvurusu için tüm masrafların tarafından karşılanacağını beyan eden bir dilekçeyi Yunanistan konsolosluğuna ulaştırmalıdır.

 

 

Yunanistan vizesi için gerekli tüm evrakları buradan görebilirsiniz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: