Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Yunanistan, AB ülkesi olmasından dolayı ülkesini ziyaret edecek olan vatandaşlardan Schengen vizesi talep etmektedir. Peki, Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve bu vizeyi alabilmek gerekli olan diğer koşullar hangileridir? Yunanistan, Türkiye’nin sınır komşusu olarak bilinen, ulaşımı deniz yolu, hava yolu ve karayolu üzerinden de sağlayabilmektedir. Yunanistan, konumu bakımından oldukça kaliteli ve gelişmiş bir ülke olarak bilinir.

 

Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar Turistik Başvuru

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar aşağıda sıralanmıştır. Yunanistan vize başvurusu için tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamalı ve Yunanistan konsolosluklarına sunmalısınız;

  1. Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olan başvuru formu
  2. Vize geçerlilik sürecini kapsayacak olan pasaportların 3 aydan daha uzun ömürlü olması, en az 2 boş sayfası yer almalı ve önceki 10 yıl içerisinde satın alınmış olmalıdır.
  3. Güncel olarak kullanılan pasaportun işlenmiş sayfalarının fotokopileri gerekmektedir.
  4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  5. İki adet son 1 aya ait olmak üzere biyometrik fotoğraf
  6. 30,000 Euro tutarında, Schengen bölgesindeki tüm seyahat süreci boyunca geçerli olacak seyahat sağlık sigortası
  7. Banka hesap dökümü
  8. Konaklama ve uçuş rezervasyonları
  9. Ek gelir gösteren belgeler (Kira alınan mülkler, araçlar ve kontratları gibi)
  10. İş durumunu belirten belgeler:
 • Emekliler için SGK aylık maaş dökümü
 • Çalışanlar için maaş bordrosu, faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri ve işveren yazısı,
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsora ait belgeler (Eğer reşit değilse muvafakatname eklenmeli).

 

Yunanistan vize ücreti

Yunanistan vize ücreti sizlerin toplayacakları evrak ve belgeler, Yunanistan konsolosluklarına ödenecek harç ücretleri, eğer bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, danışmanlık firmasına ödenecek ücretler olarak değişim göstermektedir. Bu sayede başvuruları çok daha kolay ve basit bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ortalama olarak 50 ila 150 Euro arasında bir ödeme takvimi oluşturulacak (evrak ve harç ödemeleri), aynı zamanda danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, firmanın ücretlendirmesine göre ilave ödemeler de sunmalısınız.

 

Yunanistan vizesi başvurusu

Yunanistan vizesi başvurularını tamamlamak ve sizler de seyahatlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, istenilen evrakları hemen tamamlamalı ve Yunanistan konsolosluklarına sunmalısınız. Bu sunumlar dahilinde ise kısa sürede başvurularınıza istinaden bir dönüş sağlanacaktır. Bu dönüş dahilinde ise artık vizelerin olumlu veya olumsuz sonuçlanacağı ortam zeminleri de sağlanabilir.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vizesi, genel olarak 2 ila 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Olumlu sonuçlanan vize başvurularınız için pasaportunuza işlenmiş vize ile beraber sorunsuzca Yunanistan sınırlarına giriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra olumsuz sonuçlanan vizeler için tekrar bir başvuru yapılabilir, ülke sınırlarına giriş yapma olanaklarına da sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok vatandaş, Yunanistan vizesi sahibi olabilmek ve ülkenin tarihi yapıtlarını gezebilmek açısından bu tip başvuru süreçlerini araştırmakta ve bilgi almaya çalışmaktadır.

Yunanistan vizesi ile ilgili tam bilgiyi Yunanistan Vizesi başlıklı ana makalemizden inceleyebilirsiniz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: