Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi almak isteyen vatandaşların büyük bir bölümü, “ Yunanistan vizesi kaç günde çıkar ? ” sorusunu araştırmaktadır. Bu noktada sizlere kesin bir şekilde bilgi aktarımları sunacak, konulara istinaden fikir üretmenize de yardımcı olacağız. Öncelikle, vize sahibi olabilmeniz için istenilen evrakların Yunanistan Konsolosluklarına sunulmuş olması şarttır. Bu sunumlarla beraber sizlere bir başvuru süreci oluşturulur. Ortalama 1 ila 7 iş günü içerisinde ise Yunanistan vizesi dönüşleri olumlu veya olumsuz olacak şekilde tarafınıza aktarılır.

Günümüzde Yunanistan’ın tarihi yapıtlarını gezmek isteyen, Atatürk’ün doğduğu ve büyüdüğü toprakları görmek isteyen, Yunanistan’ın muhteşem yemekleri ve aynı zamanda antik bölgelerini ziyaret etmek isteyen pekçok birey; doğrudan Yunanistan vize başvurusu yapmaktadır. Bu sayede ise sınır komşumuz olan Yunanistan’ı dilediğiniz gibi gezme olanaklarına sahipsiniz. AB ülkesi olmasından dolayı başvuruların yapılabilmesi hususunda ise Schengen vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu noktada Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusunun stresini yaşamadan, seyahatinizden en az 1 ay önce başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar

Yunanistan vizesi almak için gerekli belgeler

Yunanistan vizesi sahibi olabilmeniz bakımından bazı evrakların eksiksiz olarak tamamlanması çok önemlidir.

Özellikle pasaportunuzun minimum 3 aylık daha süreci olması, en az 2 sayfa boş olması, 10 yılı geçmemiş süreçlerde alınması çok önemlidir. Eğer eski bir pasaportunuz varsa bunu da götürmeniz ve konsolosluklara bir sunum yapmanız gerekebilir. Çünkü daha önce seyahat ettiğiniz ülkelerde giriş / çıkış yapılırken sorunlar yaşamadıysanız, Yunanistan konsoloslukları sizlere vize verme konularına ilişkin herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır.

Ek olarak diğer istenilen belgeler; ikametgah kaydı, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı, öğrenim amacıyla gidiyorsanız öğrenci belgesi, seyahat sağlık sigortası, gidiş dönüş biletler, 2 adet biyometrik fotoğraf talep edilmektedir.

 

Yunanistan vizesi ücretleri

Yunanistan vizesi satın alırken, ücretlendirme tarifeleri konusunda bir fikir sahibi değil misiniz? O halde sizlere sunacağımız tavsiyeler ile beraber artık başvuruları çok daha basit ve kolay adımlarla gerçekleştirmek mümkün. Öncelikle, istenilen evrak ve belgelerin tamamlanması, konsolosluklara ödenecek harç ücreti hesaba katıldığı zaman 50 ila 150 Euro arasında bir harcama yapmanız gerekebilir.

Bunun yanı sıra eğer Yunanistan vizesi almak için bir danışmanlık firmasıyla çalıştıysanız, danışmanlık firmaları sizleri konsolosluk önünde temsil etmesi ve vize almanız konusunda adım adım hizmetler sunması bakımından 1 kereliğe mahsus olarak bazı ödemeler talep edebilmektedir. Bu ödemeler ise firmanın çalışma prensibine göre değişim göstermektedir. Tamamlanan evraklar ile beraber başvurularınızı gerçekleştirebilir, siz de Yunanistan’a dilediğiniz gibi giriş ve çıkış yapma olanaklarına sahip olabilirsiniz.

Yunanistab vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

http://vizenedir.com/yunanistan-vize-ucreti/

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: