İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi

İrlanda, tarihi bakımından oldukça önem kazanmış ve aynı zamanda pek çok kişiye eğitim / iş olanakları sunmasından dolayı “hayallerde yatan bir ülke” sıfatında görülmektedir. İrlanda vizesi bu sebepten dolayı Türk halkının da ciddi manada ilgisini çekmektedir. Büyük Britanya Adasının çevresinde kalan İrlanda, Dublin, Limerick, Cork, Galway gibi önemli şehirleriyle göz doldurmaktadır.

İrlanda vizesi

İrlanda Vizesi için Gerekli Belgeler

 

İrlanda vizesi alabilmek için sizlerden bazı belgeler talep edilmektedir. İrlanda vizesi için gereki evraklar tamamlandıktan sonra İstanbul, Ankara, İzmir veya Gaziantep’te yer alan İrlanda Büyükelçiliği temsilciliğine gidebilir, belgelerinizi teslim edebilir veya başvurunuzu profesyonel bir acente ile yapabilirsiniz. Acente ile yapılan başvurularda şahsen gitmenize bile gerek olmadan vize alınabilmesi de önemli bir avantaj olarak göze çarpmakta. Bir acente ile başvuru yapmayı planlıyorsanız aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederiz.

İrlanda Vize Başvurusu

  1. 6 ay kadar vizesi devam eden pasaport
  2. Biyometrik fotoğraflar
  3. Öğrenim amacıyla gidiyorsanız davetiye mektubu ve öğrenci belgeniz
  4. Kalacağınız süreç kadar minimum harcama tutar banka hesaplarınızda olmalıdır.
  5. Banka para hareketlerinin son 6 ayı konsolosluklara teslim edilmelidir.
  6. Sicil kaydı, ikametgah ve nüfus cüzdanının aslı ile fotokopisi teslim edilmelidir.
  7. Gidiş ve dönüş olmak kaydıyla uçak biletleri satın alınmalı veya rezervasyon işlemleri tamamlanmalıdır.

Bu sayede İrlanda vizesi almak çok daha basit ve kolay hale dönüşüyor. Ayrıca herhangi bir danışmanlık firmasıyla çalışarak, vize alımlarınızı çok daha basit bir hale dönüştürebilmek de mümkün! Günümüzde pek çok kişi, binlerce vatandaşın vize almasına yardımcı olan danışmanlık firmalarıyla çalışmayı daha mantıklı bulmaktadır. Eğer bu hizmeti almak istiyorsanız, ekstradan vize danışmanlık firmalarına da bir ödenek ayrılmalıdır.

 

İrlanda Vize Ücreti

 

İrlanda vize ücreti; Harcamalarınız, evrakların tamamlanması, konsolosluklara ödenecek harç ücretleri ve eğer danışmanlık firmalarıyla çalışıyorsanız bunların ücretleri ve aynı zamanda kalacağınız gün kadar banka hesabınızda para olması gerekmektedir. Bu harcamalar ise kişiye göre değişim göstermektedir.

 

İrlanda vizesi başvurusu

 

İrlanda vize başvurusu direkt olarak konsolosluklardan gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İrlanda konsoloslukları ile iletişim kurabilir, 2017 yılı itibariyle en güncel dosya ve diğer belgelerin bilgilerini de alabilme durumu söz konusudur. Böylelikle başvuruları çok daha kolay ve mantıklı bir şekilde gerçekleştirmek de söz konusu olabiliyor.

 

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İrlanda vizesi ortalama 3 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüşler yine konsolosluk üzerinden sağlanıyor. Olumlu ise pasaportunuza işlenen vize ile beraber istenilen tarihlerde giriş / çıkışları yapabilirsiniz. Eğer olumsuz sonuçlandı ise, neyden sebep olumsuz sonuçlandığını ve buna istinaden tekrar başvuru süreçlerini başlatmak da söz konusudur.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: