Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi için gerekli evraklar tüm vize türleri için başvuruda sizden istenen, sizi tanımaya ve özellikle göçmen olmadığınızı, Türkiye’ye mutlaka dönüş yapmanızı gerektirecek durumların varlığını kanıtlamanıza yarayan evraklardır.

Amerika vizesi başvurusu yapanların, vize için hazırlanması gereken belgeleri tam ve eksiksiz olarak sunması gerekiyor. Bu yazımızda başvuru sahiplerinden istenen ABD vizesi için gerekli evraklar nelerdir, sizler için sıralı olarak hazırladık. 2017 yılı için güncel Amerika vizesi için gerekli evrakları iki ana bölümde incelemek daha doğru olacaktır. Bunlardan ilki sizi tanımaya yönelik hazırlıkları içeren evraklar, ikincisi ise seyahat amacınızı ve seyahatinizi nasıl ve ne şekilde gerçekleştireceğinizi kanıtlamaya yönelik olanlar. İşte adım adım, Amerika vizesi için gerekli evraklar.

amerika vizesi için gerekli evraklar

 

Ds-160 Formu ve Doldurulması

Ds 160 formunun doldurulması. Bu formu internet üzerinden indirmek ve bilgisayar ortamında doldurulduktan sonra çıktısının alınması gerekiyor. Bu formun doldurulmasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelirinizi kanıtlamanız geliyor. Çalıştığınız yerden alacağınız maaş dökümleri ve sigorta primlerine ait bilgilerin bulunması ve bunların ıslak imzalı olarak hazırlanması ve mülakat randevusunda yanınızda olması gerekiyor.

Ds 160 formunun nasıl doldurulacağını görmek için bu yazıyı inceleyiniz.

1 Adet fotoğraf gerekli

Ancak her vesikalık fotoğraf kabul edilmiyor. Fotoğrafların alışık olduğumuz vesikalıklarla büyük farklılıklar gösteriyor. Öncelikle beyaz bir fon kullanılmalı, yüz resmi ortalayacak ve son altı aylık günceli yansıtıyor olması da elbette önemli. Fotoğraf ebatları 50×50 kare olmalı ve gözlüksüz olarak çekim yapılmalıdır.

 

Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Amerika vizesi için gerekli belgelerin yanı sıra başvuru için talep edilen ücretin de ödenmesi gerekiyor. Bu ücret vize tiplerine göre farklılıklar göstermekle birlikte, 2017 yılı için Amerika makamlarınca belirlenen Amerika vize ücretleridir.  Başvuru için fotoğraf çektirme, formu doldurma ve ücretin ödenmesi vize mülakatı öncesinde mutlaka yapılması gerekiyor.

Yukarıda yer alan bilgiler, sizin vize başvurusu için hazırlığınızı gösteriyor. Bu nedenle tüm bu evrakların bir dosyasını hazırlamanız işlemlerinizin kolayca yürümesini sağlayacaktır.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar Hangileridir?

Kriterlere uygun olarak fotoğrafımızı çektirdiyseniz Amerika vizesi için gerekli evrakları hazırlamaya başlayabiliriz.

  • 1 Adet fotoğraf
  • Ds 160 forumunun doldurulmuş ve imzalanmış hali
  • Vize ücretinin yatırıldığına dair makbuz/lar

Bunlara ek olarak maaş durumunuzu, aylık ya da yıllık kazancınızı gerektiren belgelerin de yanınızda olmasını sağlayın. Çalışanlar için maaş bordrosu, SGK dökümleriniz, banka hesap hareketlerinizi gösteren banka hesap cüzdanı – yada bankadan alınmış kaşelenmiş hesap hareketleri cetveli – aracınız varsa ruhsatı, gayrimenkul topu/ları gibi mevcut maddi durumunuzu ifade etmenize yarayacak belgeler sizden istenmiş olmasa bile yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Tüm bu belge ve bilgilerin ilk ve nihai amacı sizin Türkiye’de mevcut bir düzeninizin bulunduğunu ve kanunlara aykırı olarak Amerika’da kalmanızı gerektirecek bir durumun bulunmadığını kanıtlamaya yöneliktir.

Dosyanız hazırsa, randevu tarihinde mülakat için hazırsınız demektir.

Kaynak: https://www.vizeyebasvur.com/amerika-vizesi-icin-gerekli-evraklar/

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: